Hakkinda

İZMİR KADIN KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU


           İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz, İzmir şehir merkezine yaklaşık 80 km. uzaklıkta kurulan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü içerisinde, 31590 m² alan üzerine kurulmuş olan bir bölümü yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumudur. Kurumumuzda adli tutuklu ve hükümlüler, organize suç örgütünden tutuklu ve hükümlüler, sol terör ve sağ terör örgütü suçundan tutuklu ve hükümlüler, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olan yetişkin hükümlüler ile kız çocuk tutuklu ve hükümlüler mevcuttur. Ayrıca hükümlü ve tutuklunun talebi halinde, dışarıda bakacak kimsesi bulunmayan 0-6 yaş çocuklar da annelerinin yanında barındırılmaktadır.      

           Kurumumuz 900 hükümlü ve tutuklu barındırma kapasitesine sahip olup; ortalama 750 hükümlü ve tutuklu barındırılmaktadır

           Kurumda barındırılan hükümlü tutukluların iaşe, sıcak-soğuk su, ısınma, nakil araçları takibi Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından sağlanmaktadır. Üç öğün olarak hazırlanan iaşe, hijyenik koşullarda uygun araçlarla Kuruma getirilerek, öğünlere göre dağıtımı yapılmaktadır.  İaşe, kalori hesabına göre hazırlanmakla birlikte, hamile kadınlar, emzikli anneler, yaş durumuna göre tüm 0-6 yaş çocuklar ve bebekleri için de özel ek besin düzenli olarak verilmektedir.
             Ayrıca hükümlü ve tutukluların kantin ihtiyaçları işyurdu müdürlüğüne bağlı kurum kantininden karşılanmaktadır. Her hükümlü tutuklu Bakanlıkça belirlenen miktar kadar harcamayı yapabilmektedir. Sistem gereği harcamalar, hükümlünün emanet para hesabında kesilmek suretiyle yapılmaktadır.

Hükümlü ve tutukluların Kurumumuzda bulunduğu süre içerisinde, eğitim-öğretim faaliyetleri, sosyal-kültürel faaliyetler, müzik, hobi, iş-meslek, spor vb. kurslara katılımları sağlanmakta olup; ayrıca iş yurdu atölyelerinde iş ve meslek öğrenmeleri için teşvik edilmektedir.

Adres

İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Bahçedere Köyü No:63/24 Yeni Şakran / Aliağa-İZMİR

Telefon

0 (232) 618 1052 - 53 - 54 - 55 //////////// Cep : 0 (507) 456 0876 ////////////////////// Faks: 0 (232) 618 1051

E-Posta